Stor PerdeKISMET PERDE SİSTEMLERİLAZER KESMİM MA SERİSİHİLAL TEKSTİL VE DERİ ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ
Stor PerdeKISMET PERDE SİSTEMLERİLAZER KESMİM MA SERİSİHİLAL TEKSTİL VE DERİ ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ
Stor PerdeKISMET PERDE SİSTEMLERİLAZER KESMİM MA SERİSİHİLAL TEKSTİL VE DERİ ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ
Stor PerdeKISMET PERDE SİSTEMLERİLAZER KESMİM MA SERİSİHİLAL TEKSTİL VE DERİ ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ
Stor PerdeKISMET PERDE SİSTEMLERİLAZER KESMİM MA SERİSİHİLAL TEKSTİL VE DERİ ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ
Stor PerdeKISMET PERDE SİSTEMLERİLAZER KESİM MA SERİSİHİLAL TEKSTİL VE DERİ ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ

LAZER KESİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ

Fiyat : ₺550,00(KDV Dahil)
₺91,67 'den başlayan taksitlerle

 

LAZER KESMİM STOR PERDE LÜX MA SERİSİ / 10 FARKLI RENK SEÇENEĞİ

 

Stor perde, gerek kullanım kolaylığı gerekse dayanıklılığı sebebiyle tercih edilen bir modeldir. Temelde, alüminyum bir boru üzerine kumaşın sarılmasıyla oluşan bir mekanizmadır. Kullanılan kumaşlar, desen ve renk özellikleri değişse de mekanizme bütün stor perde çeşitlerinde aynıdır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan stor perde modelleri , özel aparatlarla kornişe takılabileceği gibi , korniş gerektirmeyen tavana ya da duvara monte edilebilir.

 

Minimum 2 m² hesaplanır. Girdiğiniz en ölçüsü üst profil enidir, kumaşın eni 3.5 cm daha az olacaktır. Renk tonları foto ve ışıktan %5 oynayabilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER :

 

Stor Perde Kumaş Kodu : MA

 

Lazer Kesim Model Kodu : 2008 - 2016 - 2044

 

m² Fiyatı : 550 ₺ + 500 ₺ / m

 

Kumaş Türü : %100 Polyester ( İnsan sağlığına zararlı madde içermez )

 

En : 200 cm - 250 cm

 

Ağırlık : 180 gr / m² + / - 5%

 

Işık Geçirgenliği : %50

 

Alev Geciktiricilik : Opsiyonel

 

Antibakteriyel : Opsiyonel

 

Lazer Kesim Desen Yüksekliği : 25 cm

 

KUMAŞ RENK KARTELASI :

 

 

LAZER KESİM MODEL KARTELASI :

 

 

SİPARİŞ ADIMLARI :

 

1) Kumaş renk seçiminizi yapın.

 

2) Lazer kesim model seçiminizi yapın.

 

3) Perde mekanizmasını standart ' AÇIK PLASTİK ' olarak seçin.

 

4) Kontrol seçeneğini standart ' PLASTİK ' olarak seçin.

 

5) Etek oyma modeli seçiminizi yapın.

 

6) Zincir kontrol yönü seçiminizi yapın.

 

7) Montaj şekli seçiminizi yapın.

 

8) En alanından size uygun en ölçüsünü cm cinsiden seçin. ( Girilen perde eni üst alüminyum kasanın enidir. Kumaş 3 cm daha dar olalacaktır. Dolayısıyla pencerenin sağında ve solunda pay varsa perdeyi pencereden en az 30 hatta 40 cm geniş almanızı tavsiye ederiz. )

 

9) Boy alanından size uygun boy ölçüsünü cm cinsinden seçin. ( Web sitemizdeki MA serisi stor perde modelleri boy ölçüleri standart olarak 200 cm - 250 cm olarak üretilmektedir. )

 

10) Siparişinizle ilgili herhangi bir notunuz varsa ' SİPARİŞ NOTU ' alanına yazabilirsiniz.

 

11) Güvenli bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz.

 

STOR PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ?

 

Stor perde ölçüsü almada ilk dikkat edilecek husus ; stor perde uygulanacak pencerenin yan duvarlar ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Ölçülendirilecek stor perde, takıldığı yerde amacına uygun kullanım sağlamalıdır.

 

Stor perde ölçüsü almada ikinci dikkat edilecek husus da ; stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin olup olmadığı, pencerenin açılan veya açılmayan bölümleri ile bu parçaların kumanda kolları ve pencere altındaki mermer çıkıntısıdır.

 

Mekanizmalı perdeler , yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden dolayı herhangi bir engelle karşılaşmamalıdır. Bu konu, stor perde dahil tüm mekanizmalı perdelerin görüntüsünü, kullanım rahatlığını ve kullanım ömrünü kısaltıcı özellik taşır.

 

a) En Ölçüsü Alma :

 

Sağdan ve soldan gizliliği sağlama adına pencerenizin iki yanından da en az 10’ar cm taşacak şekilde ölçü almanız gerekir. Pencerenin yanında duvar boşluğunuz varsa bu fazla payı 20 cm’ye kadar çıkarabilirsiniz.

 

Stor perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık "4 cm” kadar daha dardır. Montajını yapacağınız yere göre üst mekanizma ölçüsü alınır. Bilinmelidir ki stor perde kumaşı, bu alınan ölçünün sağından ve solundan 2’şer cm daha içeride kalacaktır.  

 

b) Boy Ölçüsü Alma :

 

Perde boy ölçüsü alınırken montajı yapılacak en üst nokta ile perdenin kapanmasını istediğiniz en alt noktasının ölçüsünü alacak ve buna "15" cm daha ilave edeceksiniz. Bu ilave işlemine sarım payı diyoruz. Stor perdede sarım payı, perde tam olarak aşağıya indiğinde, alüminyum borunun çıplak görüntüsünü önlemektir. "15" cm boruya kumaşın bir tur sarım mesafesidir.

 

Cam ve balkon kapısının yan yana olduğu durumlarda ise sipariş sayfamızda bulunan tek kasada iki perde seçeneğini seçerek pencere kısmı için ayrı, kapı kısmı için ayrı en ve boy girebilirsiniz. En ölçüsü alma kısmında bahsettiğimiz gibi burada da iki parça kumaş tek kasada iki farklı mekanizma ile hareket edebilecektir. Pencere kısmı için almış olduğunuz ölçünün bittiği yerden hiç boşluk bırakmadan kapının en ölçüsünü de alarak ölçü alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Çerçevenin dışında 10’ar cm taşma payı bırakmayı unutmayınız.

 

NOT: Stor perdelerin fiyatı hesaplanırken en düşük 2 metrekare üzerinden hesaplanır. En : 100 cm  ve  boy : 200 cm olarak  fiyatlandırılır. Örneğin; Eni 90 cm  ve  boyu 190 cm olan bir stor perde siparişinizde , 0,90 x 1,90 = 1,71 metrekare olduğu halde ödenecek bedel , 2 metrekare üzerinden hesaplanacaktır.

 

c) Geniş Camlar İçin Stor Perde Ölçüsü Alma :

 

Stor perdeler mekanizmalı bir yapıya sahip olduğu için çok geniş camlarda tek parça üretim yapılamaz. Bu hem perdenin ömrünü uzatmak adına gerekli hem de kullanılan kumaşlarda en uzunluğu yetmediği için tercih edilmek zorunda kalınan bir uygulamadır. Bu noktada pencerenizi 2 veya daha fazla parçaya bölerek stor perdeniz için ölçü almanız gerekir. 

 

Yine pencerenin iki yanından en az 10’ar cm boşluk bırakarak ölçü alımına başlamalısınız. İlk parça için duvarda bırakacağınız 10 cm payla birlikte parçanın bitmesini istediğiniz noktaya kadar olan kısmı ölçülendiriniz. İkinci parça için ilk parçanın bittiği noktadan hiç boşluk bırakmadan ölçülendirmeye devam ediniz. Gerekli ise üçüncü parçayı da aynı şekilde ölçülendirin. Son parçanın ölçüsünü alırken yine pencerenin en az 10 cm dışına kadar uzatarak ölçüyü tamamlamalısınız. 

 

Burada dikkat edilecek önemli bir nokta perde kumaşları için pencerenizde belirlediğiniz alanların çerçeveye denk gelmesi gizliliği sağlamak adına önemlidir. Ayrıca kumaşlar arasındaki mesafeyi en aza indirmek için satış sayfamızda sipariş alanında tek kasada iki perde seçeneğini tıklayınız. Kumaş ve kasa farkından doğan 4 cm’lik boşluk böylece 1.5 cm’ye düşmüş olacaktır. İçerisinin görünmemesi ve gizliliğin korunmasına adına bu husus oldukça dikkat edilmesi gereken fakat gözden kaçabilen bir durumdur.

 

STOR PERDE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

 

Stor perdelerin güvenli bir şekilde yıkanması için kuru temizleme yapan ve özel olarak bu işi yapan firmalara verilmesi gereklidir. Mekanizmalı bir perde oldukları için; evinizdeki çamaşır makinesinde yıkanması mümkün değildir.

 

Stor perdenizi mekanizmasını sökmeden hatta yerinden çıkarmadan da temizleyebilirsiniz. Ancak bu işlemi sadece storu silerek gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım adım mekanizmayı sökmeden stor perdeyi şu şekilde temizleyebilirsiniz ;

 

1) Stor perdenizi yere düzgün bir biçimde serin.

 

2) Derin bir kapta ılık su ve sabun karışımı hazırlayın. İsterseniz hazır perde temizleme deterjanı da kullanabilirsiniz.

 

3) Yumuşak bir bezi ya da süngeri hazırladığınız karışıma batırın ve fazla suyu sıkın.

 

4) Sünger ile perdenizi nazik hareketlerle silin.

 

5) Ardından temiz ve soğuk suya batırdığınız temiz bir bezle sabunu perdenizden temizleyin.

 

6) Perdenizi açık bir şekilde bırakın ve kurumasını bekleyin.

 

İPTAL & İADE KOŞULLARI : 

 

- Ürünlerde imalata dayalı kusur bulunması durumunda iade hakkınız bulunmaktadır.

 

Verdiğiniz ölçülerden farklı bir ölçü yapılması durumunda iade hakkınız bulunmaktadır.

 

- Sipariş vermiş olduğunuz üründen farklı bir ürün gelmesi durumunda iade hakkınız bulunmaktadır.

 

- Yukarıdaki kriterlerin en az birine sahip olmanız durumunda sitemizden iade talebinizi oluşturabilirsiniz. Onaylanan taleplerin geri ödemeleri 1-7 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Yukarıdaki kriterler haricinde iade kabul edilmeyecektir. Ürünler kişiye özel ürünler kapsamına girmekte olup iade ve cayma hakkı yoktur.

 

Ürün renk tonlarında fotoğraflardaki ışık farkından veya görüntülediğiniz cihazların ekranlarından kaynaklanan farklılıklar algılanabilmektedir. Bu durum iade sebebi olarak kabul edilmemektedir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.